Με ποντάρισμα στο Αουτσαϊντερ .....

Στις 4 παρά τα ξημερώματα για το Κόπα Λιμπερταδόρες έχουμε την αναμέτρηση της Πούμας (Μεξ) με την Ιντιπέντ. Χοσέ Τεράν (Εκου). Σίγουρα το να μπλέξει κανεις σε ένα τέτοιο ματς με αποτέλεσμα δεν είναι και ότι πιο εύκολο αλλά και σίγουρο. Βλέποντας όμως το σετ των αποδόσεων όπως έχει διακυμανθεί κάποιες επιλογές με προκαλούν. Δεν αντιλέγω στο γεγονός ότι Φαβορί για την νίκη είναι η Πούμας μιας που στην έδρα της στο θεσμό μετρά μόνο νίκες (4/4 και με 14 τερματα). Από την άλλη όμως έχουμε την έκπληξη κατά την άποψη μου του θεσμού η οποία στον προηγούμενο γύρο απέκλεισε την Ρίβελ Πλέϊτ. Στον αγωνα του πρώτου γύρου η Πούμας δεν έπεισε ότι ήταν το ξεκάθαρο φαβορί και βρεθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 μεχρι την αρχη του δευτέρου  ημιχρόνου.Αν δεν πετύχαινε το γκολ στο 73 για το 2-1 τότε θα είχε πάρα πολύ δυσκολο έργο. Η Χοσε Τεράν αν παίξει όπως το πρώτο αγώνα σοβαρά και πειθαρχημένα και με όπλο της την άμυνα πιστεύω πως μπορεί να πάρει αποτέλεσμα. Θα ποντάρω χαλαρά στην διπλή ευκαιρία του Χ2 σε απόδοση 3.00 με κλειστάτα μάτια και ας το χάσω.

Πούμας (Μεξ) vs Ιντιπέντ. Χοσέ Τεράν (Εκου)  X2  ► 3.00 (BET365)